Euro i wysoki procent

Euro i wysoki procent

Na rynku produktów bankowych znaleźć można interesujące oferty, dzięki którym zarobić można naprawdę wiele – przynajmniej teoretycznie. I również teoretycznie szanse na taki zarobek nie są szczególnie wysokie. Dlaczego?

Problem z niektórymi bankowymi ofertami polega na tym, że są one tworzone w oparciu o warunki – dość ryzykowne z punktu widzenia klienta. Nie każdy inwestujący w dany produkt bankowy jest w stanie wychwycić „kruczek”, który sprawi, że faktyczny zwrot z inwestycji będzie znacznie mniejszy, niż przewidywany przez klienta.

Dobrym przykładem tego typu oferty są produkty, które uzależniają naliczanie oprocentowania od zmiennego czynnika – np. kursu euro do złotego. Jeśli kurs mieści się w wyznaczonym przedziale, oprocentowanie jest naliczane, jeśli poza ten przedział wykroczy – oprocentowanie w danym dniu naliczone nie będzie.

Z perspektywy klienta taka inwestycja jest więc dość ryzykowna, a przewidywalność zysków jest niewielka. Warto zwrócić uwagę na tego typu „haczyki” w ofertach bankowych i dobrze się zastanowić, czy nadal jesteśmy zainteresowani propozycją.

One Comment

  1. Stefan37

    Przez podpisaniem jakiejkolwiek umowy powinniśmy ją kilkakrotnie przeczytać,
    albo poradzić się fachowców. Jak można podpisywać coś , nie mając o tym pojęcia?