Giełda przez Internet

Giełda przez Internet

Rewolucja komunikacyjna wiążąca się z powszechnym dostępem do Internetu dotknęła także giełdę i umożliwiła inwestorom odmienną formę funkcjonowania. Wystarczy kilka kliknięć, żeby sprzedać lub kupić akcje, a co znacznie ważniejsze – aby dobrze zaplanować każdy kolejny krok.

Nawet krótki pobyt na rynku papierów wartościowych wystarczy, aby dojść do wniosku, że wszelkich transakcji należy dokonywać na podstawie analizy dotychczasowego przebiegu cen akcji lub na podstawie fundamentalnej analizy sytuacji finansowej spółki. Odmienne podejście prezentują w tej materii inwestorzy długoterminowi, inaczej zachowują się osoby preferujące inwestycja kilkutygodniowe lub nawet zmieniające akcje codziennie.

Internet dla jednych i drugich jest doskonałym narzędziem pozyskiwania informacji. Dawniej specjalistyczne statystyki były drukowane tylko w tematycznej prasie. Dziś każdą potrzebną informację znajdziemy w sieci, dzięki czemu możliwe jest znacznie sprawniejsze i bardziej świadome funkcjonowanie na rynku papierów wartościowych.