Właściwa strategia inwestowania

Właściwa strategia inwestowania

Na giełdzie każdy chce zarobić, niestety sztuka ta udaje się jedynie tym, którzy potrafią przyjąć skuteczną strategię i umiejętnie podążają wyznaczoną ścieżką. Kluczowa decyzja dotyczy momentu zakupu i sprzedaży akcji. Wiąże się to także krótko- lub długoterminową strategią inwestowania. Jak kupować akcje, by nie stracić pieniędzy?

Wbrew pozorom nie warto inwestować w akcje w czasie hossy. Mimo że inwestycja taka sprawia dobre wrażenie –w końcu kupujemy akcje spółki, która dobrze sobie radzi – niestety szybko możemy stracić ulokowane w ten sposób pieniądze. Jeśli ceny akcji zaczną spadać, może szybko przekroczyć próg opłacalności naszej inwestycji.

Na akcje w czasie bessy również trzeba uważać. Generalna zasada jest taka, że opłaca się kupować akcje, gdy mają one niewielką wartość, w myśl zasady, że „nie mamy nic do stracenia”. Gdy akcje zaczną piąć się w górę, możemy je szybko sprzedać. W „dołkiem” na wykresie wartości akcji nie można jednak przesadzić. Akcje przecenione mogą już pozostać na niekorzystnej pozycji, a spółka, które je wyemitowała zbankrutować. Wówczas stracimy wszystkie zainwestowane pieniądze.